پاورپوینت رفتار سازمانی(احساس)
دسته بندی روانشناسی و روانپزشکی
بازدید ها 195
فرمت فایل pptx
حجم فایل 451 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 29
5,000 تومان
پاورپوینت احساس

فروشنده فایل

کد کاربری 1027
کاربر

—

  احساسات نقش زیادی در موفقیت هرکدام از ما در سازمانهای امروزی دارد. از این رو کسب شناخت نسبت به احساسات نامناسب و غلط ممکن است عملکرد فرد را کاهش و یا ابراز احساسات مناسب، بهره وری و رضایت وی را افزایش دهد.

—  سازمانها محیطهای آزاد از احساس یا بی احساس نیستند. امروزه روند نظریه سازمان گواه این مطلب است که احساسات در فهم رفتار سازمانی و کارکرد سازمانها نقش اساسی داشته است.

تنظیم احساسات از 4 طریق صورت می پذیرد:

1- خنثی کردن هدف: جلوگیری از بروز آنها در سازمان است

2- ایجاد سپرهدف: تفکیک احساسات

3- تجویز ونرمال کردن هدف: تعیین و تجویز احساسات خوب و قابل قبول و آگاه ساختن کارکنان از احساسات غیر قابل قبول و شکل دهی معنی احساسات در چهارچوب الزامات سازمانی ست.

جنسیت واحساس:

احساس با جنسیت گره خورده و ورود جنسیت به معادله عقلایی- احساسی مسئله را حساس تر می کند.عقلانیت و احساس معمولا به جنسیت نسبت داده می شود.

در سازمانها دو دسته افراد مواجهیم:

1- زنان احساسی

2-مردان غیر احساسی

 

نیروی کار احساسی به برنامه ریزی، تلاش و کنترل احساسات متناسب با خواسته های سازمان در تعاملات بین شخص دلالت دارد.

امروزه در بسیاری از مشاغل از افراد انتظار می رود که سطح خاصی از احساسات را متناسب با شرایط سازمان مدیریت کنند. در مشاغلی که مواجهه رو در رو و چهره به چهره با مشتریان یا ارباب رجوع بیشتر است این انتظار بالاتر است.

هر چقدر تنوع احساسات مورد انتظار از یک شغل بیشتر باشد انجام آن شغل دشوارتر است؛ یعنی اینکه فرد در شغل خود هم باید احساس شادمانی از خود ابراز کندو هم لازم است گاهی عصبانیت خویش را ابراز کند. همچنین شدت احساسات هم به دشواری شغل می افزاید. هرچقدر شدت احساسات منفی مورد انتظار بیشتر باشند فرسودگی شغلی زیادتر است.

فایل های مرتبط ( 0 عدد انتخاب شده )
فایلی پیدا نگردید
پشتیبانی از تمامی بانک ها-فایل نیک

بالا